LP3990A-18QVF
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3990A-18QVF
JLCPCB Part #
C517021
Package
X2SON-4(1x1)
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100uVrms 300mA 5.5V 50uA 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive X2SON-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS