LP3980H-25QVF
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3980H-25QVF
JLCPCB Part #
C517015
Package
UTDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uVrms 2.5V 20uA 5.5V 76dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive UTDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS