LP3986-18X3F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3986-18X3F
JLCPCB Part #
C517169
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 6V Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS