LP3993-28B3F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3993-28B3F
JLCPCB Part #
C516985
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 2.8V 200mA 24V 5uA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS