LP3980H-28B5F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3980H-28B5F
JLCPCB Part #
C517221
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uVrms 2.8V 20uA 5.5V 76dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS