LP3980-33B5F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3980-33B5F
JLCPCB Part #
C517193
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uVrms 20uA 240mV@(300mA) 3.3V 300mA 5.5V 76dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS