LP3993-28X3F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3993-28X3F
JLCPCB Part #
C517164
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 2.8V 200mA 24V 5uA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS