TPCR475K020R2000
Extended
Manufacturer
MFR.Part #
TPCR475K020R2000
JLCPCB Part #
C7401595
Package
0805
Description
-55℃~+125℃ 20V 2Ω@100kHz 4.7uF ±10% 0805 Tantalum Capacitors ROHS