TCJC475M035R0200
MFR.Part #
TCJC475M035R0200
JLCPCB Part #
C2158791
Package
2312
Description
-55℃~+125℃ 16.5uA 200mΩ@100kHz 35V 4.7uF 400mA@100kHz ±20% 2312 Tantalum Capacitors ROHS