TBJB106K016CRSZ0800
MFR.Part #
TBJB106K016CRSZ0800
JLCPCB Part #
C7358146
Description
-55℃~+125℃ 1.6uA 10uF 16V 2.8Ω ±10% 1210 Tantalum Capacitors