AMS1117-1.8
Extended
Manufacturer
KEXIN
MFR.Part #
AMS1117-1.8
JLCPCB Part #
C489389
Package
SOT-223-4
Description
1 1.3V@(800mA) 1.8V 18V 800mA 8mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS