AMS1117-1.2
Extended
Manufacturer
YONGYUTAI
MFR.Part #
AMS1117-1.2
JLCPCB Part #
C41417491
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.005%Vout 1 1.2V 1.2V@(1A) 12V 1A 5mA 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS