AMS1117-1.2
Extended
Manufacturer
GOODWORK
MFR.Part #
AMS1117-1.2
JLCPCB Part #
C49274351
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 1.3V@(1A) 10mA 18V 1A 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS