BT136S-800E
Extended
Manufacturer
KTP
MFR.Part #
BT136S-800E
JLCPCB Part #
C19185150
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.7V 10mA 1V 25mA 35A@20ms 4A 500mW 800V TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS