UT1C221M0806VG
MFR.Part #
UT1C221M0806VG
JLCPCB Part #
C393791
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 220uF 6.5mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS