UT1C471M0810VG
MFR.Part #
UT1C471M0810VG
JLCPCB Part #
C393794
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 16V 2000hrs@105℃ 470uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS