WK73R2BTTD1871D
MFR.Part #
WK73R2BTTD1871D
JLCPCB Part #
C6751151
Package
SMD,3.2x1.6mm
Description
-55℃~+155℃ 1.87kΩ 1W Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ SMD,3.2x1.6mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS