SG73P2ATTD16R5D
MFR.Part #
SG73P2ATTD16R5D
JLCPCB Part #
C4003218
Description
-55℃~+155℃ 16.5Ω 250mW Thick Film Resistor ±0.5% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS