SG73P2ETTD16R5D
MFR.Part #
SG73P2ETTD16R5D
JLCPCB Part #
C3936140
Description
-55℃~+155℃ 16.5Ω 500mW Thick Film Resistor ±0.5% ±200ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS