SG73P1ETTP27R0F
MFR.Part #
SG73P1ETTP27R0F
JLCPCB Part #
C4148516
Description
-55℃~+155℃ 125mW 27Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS