RK73H2ETTD2R61F
MFR.Part #
RK73H2ETTD2R61F
JLCPCB Part #
C2576535
Description
-55℃~+155℃ 2.61Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS