RK73H1ETTP42R2D
MFR.Part #
RK73H1ETTP42R2D
JLCPCB Part #
C2578048
Description
-55℃~+155℃ 100mW 42.2Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS