RK73H1ETTP16R5D
MFR.Part #
RK73H1ETTP16R5D
JLCPCB Part #
C2576103
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16.5Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS