RK73G1ETTP76R8D
MFR.Part #
RK73G1ETTP76R8D
JLCPCB Part #
C2579533
Description
-55℃~+155℃ 100mW 76.8Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS