RK73G1ETTP16R0F
MFR.Part #
RK73G1ETTP16R0F
JLCPCB Part #
C2579169
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16Ω Thick Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS