RK73B1HTTC271G
MFR.Part #
RK73B1HTTC271G
JLCPCB Part #
C6181106
Description
-55℃~+155℃ 25V 270Ω 50mW Thick Film Resistor ±2% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS