T543X158M003AHW0087505
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T543X158M003AHW0087505
JLCPCB Part #
C4950923
Package
2917
Description
-55℃~+105℃ 1500uF 3V 8mΩ@100kHz ±20% 2917 Tantalum Capacitors