EDK107M063A9PAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDK107M063A9PAA
JLCPCB Part #
C1498019
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10.5mm 100uF 10mm 2000hrs@85℃ 60mA@120Hz 63V ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS