EDH477M063S9TAA
MFR.Part #
EDH477M063S9TAA
JLCPCB Part #
C2166626
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16mm 17.5mm 2000hrs@105℃ 470uF 63V 700mA@120Hz ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS