CWR09HC336KB
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
CWR09HC336KB
JLCPCB Part #
C1953772
Package
2915
Description
-55℃~+125℃ 15V 33uF 900mΩ ±10% 2915 Tantalum Capacitors