CWR09FC476KB
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
CWR09FC476KB
JLCPCB Part #
C1954039
Package
2915
Description
-55℃~+125℃ 10V 47uF 900mΩ ±10% 2915 Tantalum Capacitors