A771KS397M1ELAS012
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
A771KS397M1ELAS012
JLCPCB Part #
C6116735
Package
SMD,D8xL12.5mm
Description
-55℃~+125℃ 12.5mm 12mΩ 156.95mA@120Hz 25V 390uF 4000hrs@125℃ 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS