RMC1/8-561JTP
MFR.Part #
RMC1/8-561JTP
JLCPCB Part #
C6188090
Description
-55℃~+155℃ 250mW 560Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS