RMC1/8-511JTP
MFR.Part #
RMC1/8-511JTP
JLCPCB Part #
C7344491
Description
-55℃~+155℃ 250mW 510Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS