RMC1/4-2R55FTE
MFR.Part #
RMC1/4-2R55FTE
JLCPCB Part #
C5876591
Description
-200ppm/℃~+500ppm/℃ -55℃~+155℃ 2.55Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS