RMC1/2-2R55FTE
MFR.Part #
RMC1/2-2R55FTE
JLCPCB Part #
C7055146
Description
-200ppm/℃~+500ppm/℃ -55℃~+155℃ 2.55Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS