RMC1/2-1R8JTE
MFR.Part #
RMC1/2-1R8JTE
JLCPCB Part #
C7055144
Description
-200ppm/℃~+500ppm/℃ -55℃~+155℃ 1.8Ω 750mW Thick Film Resistor ±5% 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS