RMC1/8K21R5DTP
MFR.Part #
RMC1/8K21R5DTP
JLCPCB Part #
C7289155
Description
-55℃~+155℃ 21.5Ω 250mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS