RMC1/20-28R0FPA
MFR.Part #
RMC1/20-28R0FPA
JLCPCB Part #
C5855571
Description
-55℃~+155℃ 28Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS