RMC1/16S-160JTH
MFR.Part #
RMC1/16S-160JTH
JLCPCB Part #
C7343871
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS