RMC1/16-5R10FTP
MFR.Part #
RMC1/16-5R10FTP
JLCPCB Part #
C909209
Description
-200ppm/℃~+500ppm/℃ -55℃~+155℃ 100mW 5.1Ω 50V Thick Film Resistor ±1% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS