RMC16K750FTP
MFR.Part #
RMC16K750FTP
JLCPCB Part #
C908953
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 75Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS