RMC1/16-563JTP
MFR.Part #
RMC1/16-563JTP
JLCPCB Part #
C6976223
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 56kΩ Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS