RMC1/10-1601FTP
MFR.Part #
RMC1/10-1601FTP
JLCPCB Part #
C20091729
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 125mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS