RMC1/8K1872DTP
MFR.Part #
RMC1/8K1872DTP
JLCPCB Part #
C6654410
Description
-55℃~+155℃ 18.7kΩ 250mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS