RMC1K16R2FTE
MFR.Part #
RMC1K16R2FTE
JLCPCB Part #
C7289409
Description
-55℃~+155℃ 16.2Ω 1W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS