RMC1/16-1R80FTP
MFR.Part #
RMC1/16-1R80FTP
JLCPCB Part #
C909229
Package
0603
Description
-200ppm/℃~+500ppm/℃ -55℃~+155℃ 1.8Ω 100mW 50V Thick Film Resistor ±1% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS