RMC1K1503FTE
MFR.Part #
RMC1K1503FTE
JLCPCB Part #
C7055910
Description
-55℃~+155℃ 150kΩ 1W Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS