RMC1/8K71R5DTP
MFR.Part #
RMC1/8K71R5DTP
JLCPCB Part #
C7289309
Description
-55℃~+155℃ 250mW 71.5Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS