RMC1/8K47R5DTP
MFR.Part #
RMC1/8K47R5DTP
JLCPCB Part #
C5727514
Description
-55℃~+155℃ 250mW 47.5Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS